__
| strona główna | Szkoła Podstawowa nr 12 Mikołów - Bujaków * ul. Szkolna 1 * 43-196 Mikołów* TEL: 32 23 55 597 * E-mail: sekretariat@sp12.mikolow.eu |

klasa 2G

 

OSIĄGNIĘCIA  UCZNIÓW

OSIĄGNIĘCIA  UCZNIÓW
W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

Osiągnięcia  -   plastyczno - scenograficznym

I miejsce w IV Międzynarodowym Konkursie Plastyczno Scenograficznym pod honorowym patronatem Ministra edukacji Narodowej „Żywe Obrazy”

 - Magda Rożek, Ania Glid, Paulina Spyra, Martyna Kurek Kinga Grabiec, Marcel Pakura, Dominik Pucher, Arnold Wagner, Dawid Szymański,
Maksymilian Błaszczyk, Rzyczniok Sandra, Omorczyk Dawid, Kasprzykowska Dominika, Faron Jakub. – kl. III gimnazjum

 

Zakwalifikowanie się w Ogólnopolskim Konkursie „Odyseja Umysłu”
do Międzynarodowego Finału kl. II g.

Osiągnięcia  - język niemiecki w gimnazjum 
Arnold Wagner   klasa  II  gimnazjum – II  etap konkursu przedmiotowego
z języka niemieckiego.

I miejsce w III Dyktandzie Powiatowym z Języka Niemieckiego „Deutschdiktat”
Arnold Wagner klasa II gimnazjum

I miejsce w XI Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego – Arnold Wagner
klasa III g
II miejsce w I Powiatowym Konkursie Świątecznym z Języka Niemieckiego
„Weihnachten kommt bald” – Arnold Wagner kl. III g

II miejsce w  VI Powiatowym Dyktandzie z Języka Niemieckiego – Arnold Wagner
kl. IIIg
Osiągnięcia  - język angielski w gimnazjum 

I miejsce w II Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego SPEAK YOUR MIND
-Arnold Wagner kl. III g

II miejsce w Powiatowym Konkursie z Języka Angielskiego – Arnold Wagner kl. III g
III miejsce w I Edycji Konkursu Znajomości Języka Angielskiego – Paweł Gruszka kl. V sp.

Osiągnięcia  - czytelnicze
II  miejsce w Powiatowym Konkursie Czytelniczym   „ Maraton lekturowy” dla klas I-III
Kamila Rzepka kl. III a

Osiągnięcia  - różne
I miejsce w Powiatowym Konkursie Master Chef – Salastowicz Monika
i Salastowicz Roksana kl. II g
I miejsce w Powiatowym Konkursie Budowlanym – Łukasz Copik kl. III g
II miejsce w Powiatowym Konkursie Budowlanym – Wojtek Rożek kl. III g
II miejsce w konkursie
I miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy Pożarniczej –Wojtek Rożek kl. III g
II  miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy Pożarniczej –Paweł Morys kl. IV sp.
III miejsce w Powiatowym Konkursie szachowym – drużyna z klas gimnazjalnych
II miejsce w Konkursie Leroy Merlin „ Bomka” –kl. III a
I miejsce w Powiatowym Konkursie Filmowym „Zakręćmy się” –  Anna Glid, Pakura Marcel Błaszczyk Maksymilian, Pucher Dominik , Rożek Magda, Spyra Paulina,  kl. III g
WYRÓŻNIENIE w konkursie fotograficznym „Najważniejsze jest to, co jest niewidoczne dla oczu” Arnold Wagner kl. III gimnazjum
Osiągnięcia  - teatralno-muzyczne
I miejsce w Powiatowym Konkursie „Masz Talent” – kategoria poezja „Zug „
Piotr Winkler, Łukasz Widera, Karol Toruński kl. II a

II miejsce w Powiatowym Konkursie „ Masz Talent” – grupa taneczna Fire Stars
kl. I g

II miejsce w Powiatowym Przeglądzie Formacji Tanecznej o Puchar Wójta Gminy Ornontowic
kl. I-III g

Wyróżnienie w IX Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej
„ Wiosna ,Nadzieja, Radość” cała klasa II a
I miejsce – w IX Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej
„ Wiosna ,Nadzieja, Radość” Alicja Paruzel kl. III a
II miejsce – w IX Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej
„ Wiosna ,Nadzieja, Radość”  Marta Mol  kl. III b
III miejsce – w IX Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej
„ Wiosna ,Nadzieja, Radość” Karol Bieniek kl. V
Wyróżnienia: w IX Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej
„ Wiosna ,Nadzieja, Radość” Patrycji Kulik , Laura Ochojska, Weronika Śmieja kl. III b

Osiągnięcia  - sportowe
I  miejsce  Przyszłych Olimpijczyków klas I-III szkoła podstawowa –
Dawid Bojdoł, Paweł Rożek, Marysia Krzemień kl. II a,
Filip Kalabis, Lena Kowalska, Agnieszka Bieniek, Piotr Oleksy- kl. II b,
Bartek Englert, Małgosia Krzemień, Krzysztof Krzemień, Bartek Heliński, Kulik Patrycja, Kamila Rzepka, kl. III b
I miejsce i II w rejonie – w Rejonowych Zawodach Tenisa Stołowego - gimnazjum

Osiągnięcia  - przyrodnicze
II miejsce  w  Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych „ Świetlik dla uczniów szkół podstawowych – Karol Toruński  kl. II a  67,00 ( 93,06%)
III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych „ Świetlik”
dla uczniów szkół podstawowych – Łukasz Widera kl. II a  59,00 ( 81,94 % )
III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych „ Świetlik”
dla uczniów szkół podstawowych – Jakub Rożek kl. III b 
III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych „ Świetlik”
dla uczniów szkół podstawowych – Jagna Bacakl. I 
II miejsce w VII Powiatowym Konkursie Biologiczno-Ekologicznym – Ania Glid kl. III g

Osiągnięcia  - matematyczne
1. Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny 2017"-
Łukasz Widera – kl. II a , Monika Makara - klasa III a, Dominik Bienek - klasa IV,
Karolina Bosek - klasa VI
2. II miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym  „Szalone Liczby”  –
Natalia Surmacz  kl. II b
Osiągnięcia  - polonistyczne
I miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Życiu i Twórczości H. Sienkiewicza
– Anna Glid kl. III g

 

OSIĄGNIĘCIA  UCZNIÓW
W ROKU SZKOLNYM 2015/2016
    
      1.    NOWOK  HANNA    klasa III gimnazjum – I etap konkursu przedmiotowego
             z matematyki
2.    KRZEMIEŃ WERONIKA    klasa III gimnazjum - I etap konkursu przedmiotowego
       z historii

  1. WAGNER ARNOLD   klasa  II  gimnazjum – I etap konkursu przedmiotowego

       z języka angielskiego.

Osiągnięcia  - język polski w gimnazjum   
1. III miejsce w Miejskim  Konkursie Zaduszki Literackie – BOGUSŁAWA KRZEMIEŃ
klasa I gimnazjum

2. II miejsce w X Jubileuszowym Turnieju „Listopadowe Zaduszki – MAGDALENA ROŻEK klasa  II gimnazjum i MAŁGORZATA GLID klasa  III gimnazjum.

3. Wyróżnienie - klasa III gimnazjum w Powiatowym Konkursie Rozliczeń z Wojną-
ADAM ZUBER , KAMIL SZEIBEL, WOJCIECH BIENEK,

4.Ogólnopolski Konkurs OLIMPUS –z ocena bdb. – WERONIKA KRZEMIEŃ, MAŁGORZATA GLID. kl. III gimnazjum oraz ANIA GLID , JAKUB FARON kl. II gimnazjum z oceną dobrą – PAULINA SPYRA , MAGDA ROŻEK
5.Wyróżnienie Powiatowym Konkursie Czytelniczym – WERONIKA KRZEMIEŃ , ALICJA RZEPKA, AGNIESZKA POLAK kl. III gimnazjum
6.Dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Językowym „FOX” ANIA GLID MAŁGORZATA GLID kl.II i III gimnazjum


Osiągnięcia  - język niemiecki w gimnazjum 
1. I miejsce w III Dyktandzie Powiatowym z Języka Niemieckiego „Deutschdiktat”
ARNOLD WAGNER klasa II gimnazjum
2. II miejsce w I Powiatowym Konkursie Świątecznym z Języka Niemieckiego
„Weihnachten kommt bald”
ARNOLD WAGNER  klasa II gimnazjum
Osiągnięcia  - język angielski w gimnazjum 
1. II miejsce w I Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego – SPEAK YOUR MIND
ARNOLD WAGNER klasa II gimnazjum
2. II miejsce w XIII Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego  ENGLISH IS FUN –
ARNOLD WAGNER

 

Osiągnięcia muzyczne
1.   II miejsce w X Jubileuszowym Turnieju „ Listopadowe Zaduszki- ANNA GLID,
MAGDALENA ROŻEK  klasa II gimnazjum
2. Wyróżnienie w konkursie „Wiosna, Nadzieja, Radość” – układ taneczny –
EMILIA JAREK , MONIKA GRYCHTOŁ kl. V szkoła podstawowa
3. II miejsce w VIII Powiatowym Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej " Wiosna nadzieja radość " zdobyły:  ALICJA PARUZEL kl. II LAURA OCHOJSKA kl. II b
4. Wyróżnienie w tym samym konkursie zdobyły: MARTA MOL,
      ZUZANNA PRZELIORZ z kl. II b


Osiągnięcia plastyczne
1.  Wyróżnienie „Najważniejsze jest to, co jest niewidoczne dla oczu” konkurs fotograficzny -    ARNOLD WAGNER kl. II gimnazjum
2.  Wystawa  „Ze sztuką na Ty” konkurs wojewódzki - PAULINA SPYRA kl. II gimnazjum
MARCIN KURASZ kl. III gimnazjum
3.   II Miejsce w  Międzynarodowym Konkursie Plastyczno-Scenograficznym  SREBRNA RAMA    „Żywe Obrazy”  Konkurs pod patronatem MEN
Laureaci: Maja Gocal, Weronika Kempny, Julia Matejko, Weronika Krzemień, Aleksandra Krzemień – uczniowie z  szkoły podstawowej, Robert Janosz, Wojciech Bienek, Agnieszka Polak, Marcin Kurasz, Hanna Nowak -  uczniowie gimnazjum
4. II miejsce w Konkursie organizowanym przez sklep Leroy Merlin w Mikołowie na "Wielkanocne Jajo" -  KLASA II A
Osiągnięcia matematyczne
1.  Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie  „KANGUR MATEMATYCZNY” 2016
- ARTUR MUCOWSKI kl. V szkoła podstawowa
Osiągnięcia inne:

  1. II miejsce w  Międzyszkolnym Konkursie Kulinarnym „Master Chef” –

     POLAK AGNIESZKA ,  MATEUSZ SKOŁUD kl. III gimnazjum

  1. I miejsce w Powiatowym Konkursie „Wybieram Wolność”- MALGORZATA GLID,

      WIKTORIA ŚMIEJA  kl. III gimnazjum

  1. I miejsce w Powiatowym Konkursie Ekologicznym – WERONIKA KRZEMIEŃ

     kl. III gimnazjum

 

Osiągnięcia z uczennicami sekcji tanecznej w II semestrze:
1. I miejsce  - IV Gala Taneczna Powiatu Mikołowskiego (MDK w Mikołowie, 14.03.2016r.)
(Bogusława Krzemień, Magdalena Rożek, Magdalena Świerkot, Anna Glid, Małgorzata Glid, Olga Widera, Emilia Durlak, Natalia Nyga, Aleksandra Grill, Kinga Wieczorek, Hanna Nowak)

2. Wyróżnienie specjalne I stopnia (najwyższe miejsce) XXVI Rejonowy Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej (MDK1 w Tychach, 25.04.2016r.) -
(Bogusława Krzemień, Magdalena Rożek, Magdalena Świerkot, Anna Glid, Małgorzata Glid, Olga Widera, Emilia Durlak, Natalia Nyga, Aleksandra Grill, Kinga Wieczorek, Hanna Nowak, Paulina Machura)
3. I miejsce I Rejonowy Przegląd Formacji Tanecznych o Puchar Wójta Gminy Ornontowice (06. 05.2016r.)
(Bogusława Krzemień, Magdalena Rożek, Magdalena Świerkot, Anna Glid, Małgorzata Glid, Olga Widera, Emilia Durlak, Natalia Nyga, Aleksandra Grill, Kinga Wieczorek, Hanna Nowak, Paulina Machura)
Występ sekcji tanecznej na Pokazie Laureatów XXVI Rejonowego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Tychach
(Bogusława Krzemień, Magdalena Rożek, Magdalena Świerkot, Anna Glid, Małgorzata Glid, Olga Widera, Emilia Durlak, Natalia Nyga, Aleksandra Grill, Kinga Wieczorek, Hanna Nowak, Paulina Machura)

 

Osiągnięcia sportowe

       kl. II gimnazjum

        kl. II gimnazjum


Data zawodów

Dyscyplina i miejsce zawodów

Ranga zawodów

Miejsce

20.10.2015

LA Sztafeta Łaziska Górne

Powiatowe

Dziewczęta
Chłopcy

4
9

19.11.2015

Tenis stołowy

Powiatowe

Dziewczęta
Chłopcy

3
1

26.10.2015

Zawody sportowe w czeskim bilowcu

Międzynarodowe

  • Piłka nożna chłopcy
  • Piłka siatkowa dziewczęta
  • Patrycja Bartosz 60m
  • Wojciech Rożek skok w dal

4

2

1

1

27 11.2015

Koszykówka

 

Miejskie

Dziewczęta

3

20.01.2016

Piłka siatkowa

Miejskie

Chłopcy

3

Data zawodów

Dyscyplina i miejsce zawodów

Ranga zawodów

Miejsce

 

 

 

 

 

20.10.2015

LA Sztafeta Łaziska Górne

Powiatowe

Dziewczęta
Chłopcy

7
10

12.11.2014

Tenis stołowy

Powiatowe

Dziewczęta
Chłopcy

8
11

OSIĄGNIĘCIA  UCZNIÓW
W ROKU SZKOLNYM 2015/2016 semestr 1

      NOWOK  HANNA    klasa III gimnazjum – I etap konkursu przedmiotowego
z matematyki
KRZEMIEŃ WERONIKA    klasa III gimnazjum - I etap konkursu przedmiotowego
z historii
      WAGNER ARNOLD   klasa  II  gimnazjum – I etap konkursu przedmiotowego
       z języka angielskiego.

Osiągnięcia  - język polski w gimnazjum   
III miejsce w Miejskim  Konkursie Zaduszki Literackie – BOGUSŁAWA KRZEMIEŃ
klasa I gimnazjum

II miejsce w X Jubileuszowym Turnieju „Listopadowe Zaduszki – MAGDALENA ROŻEK klasa  II gimnazjum i MAŁGORZATA GLID klasa  III gimnazjum.

wyróżnienie klasa III gimnazjum w Powiatowym Konkursie Rozliczeń z Wojną-
ADAM ZUBER , KAMIL SZEIBEL, WOJCIECH BIENEK,

Osiągnięcia  - język niemiecki w gimnazjum 
I miejsce w III Dyktandzie Powiatowym z Języka Niemieckiego „Deutschdiktat”
ARNOLD WAGNER klasa II gimnazjum
II miejsce w I Powiatowym Konkursie Świątecznym z Języka Niemieckiego
„Weihnachten kommt bald”
ARNOLD WAGNER  klasa II gimnazjum

Osiągnięcia  - język angielski w gimnazjum 
II miejsce w I Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego – SPEAK YOUR MIND
ARNOLD WAGNER klasa II gimnazjum

Osiągnięcia muzyczne
  II miejsce w X Jubileuszowym Turnieju „ Listopadowe Zaduszki „- ANNA GLID,
MAGDALENA ROŻEK  klasa II gimnazjum

 

Osiągnięcia sportowe

Data zawodów

Dyscyplina i miejsce zawodów

Ranga zawodów

Miejsce

20.10.2015

LA Sztafeta Łaziska Górne

Powiatowe

Dziewczęta
Chłopcy

4
9

19.11.2015

Tenis stołowy

Powiatowe

Dziewczęta
Chłopcy

3
1

26.10.2015

Zawody sportowe w czeskim bilowcu

Międzynarodowe

  • Piłka nożna chłopcy
  • Piłka siatkowa dziewczęta
  • Patrycja Bartosz 60m
  • Wojciech Rożek skok w dal

4

2

1

1

27 11.2015

Koszykówka

 

Miejskie

Dziewczęta

3

20.01.2016

Piłka siatkowa

Miejskie

Chłopcy

3

Data zawodów

Dyscyplina i miejsce zawodów

Ranga zawodów

Miejsce

 

 

 

 

 

20.10.2015

LA Sztafeta Łaziska Górne

Powiatowe

Dziewczęta
Chłopcy

7
10

12.11.2014

Tenis stołowy

Powiatowe

Dziewczęta
Chłopcy

8
11

 

 

OSIĄGNIĘCIA  UCZNIÓW
W ROKU SZKOLNYM 2014/2015


Osiągnięcia  - humanistyczne  w gimnazjum 

Pucher Bernadetta , Kopel Karolina, Grzondziel Paulina kl. III gimnazjum – I etap konkursu przedmiotowego z historii.

Pierzchała Edyta kl. III gimnazjum - I etap konkursu przedmiotowego z WOS.

                     

Osiągnięcia  - matematyczne w gimnazjum 

 

        Tuszy Aleksandra kl. III gimnazjum – II etap konkursu przedmiotowego
z matematyki i fizyki.

 

język niemiecki  w gimnazjum 

Wagner Arnold kl.  I  gimnazjum – II etap konkursu przedmiotowego

              z języka niemieckiego.

 

język polski w gimnazjum 

I miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Poezja i proza rozliczeń z wojną"- Aleksandra Tuszy kl. III gimnazjum

II miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Poezja i proza rozliczeń z wojną"- Wojciech Rożek kl. I gimnazjum.

Wyróżnienia w Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Poezja i proza rozliczeń z wojną" -Kamil Szeibel kl. II gimnazjum.

I miejsce w Miejskim Turnieju Literackim "Listopadowe Zaduszki" - Adam Zuber - klasa II gimnazjum.

II miejsce w Miejskim Turnieju Literackim "Listopadowe Zaduszki"- Magdalena Rożek - klasa I gimnazjum.

Wyróżnienie klasa III gimnazjum za film  w pierwszym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego "Między nami czytelnikami".

I miejsce w Rejonowym Konkursie Recytatorskim OKR 2015.- Adam Zuber kl. II gimnazjum.

II miejsce w Rejonowym Konkursie Recytatorskim OKR 2015- Magdalena Rożek

kl. I gimnazjum.

Wyróżnienie w Rejonowym Konkursie Recytatorskim OKR 2015-Aleksandra Tuszy kl. III gimnazjum.

III miejsce w Powiatowym Konkursie Czytelniczym „Z mitologią w tle” – Weronika Krzemień kl. II gimnazjum.

III miejsce w Powiatowym Konkursie Czytelniczym „ Z mitologią w tle”- Alicja Rzepka kl. II gimnazjum.

Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Ornontowicach – Adam Zuber kl. II gimnazjum.

Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Ornontowicach- Magdalena Rożek kl. I gimnazjum.

III miejsce w Powiatowym Konkursie Poetyckim „ Bez tytułu”- Małgorzata Glid

kl. II gimnazjum.

Osiągnięcia sportowe

 

Data zawodów

Dyscyplina i miejsce zawodów

Ranga zawodów

Miejsce

17.10.2014

LA Sztafeta Łaziska Górne

Powiatowe

Dziewczęta
Chłopcy

7
7

23.10.2014

Tenis stołowy

Powiatowe

Dziewczęta
Chłopcy

7
3

30.10.2014

Piłka Nożna Orlik

Miejskie

Chłopcy

4

04.11.2014

Piłka Nożna
Piłka siatkowa

Międzynarodowe

Chłopcy
Dziewczęta

3
2

27 11.2014

Badminton

Powiatowe

Dziewczęta
Chłopcy

 

Data zawodów

Dyscyplina i miejsce zawodów

Ranga zawodów

Miejsce

01.10.2014

Piłka Nożna Orlik Mikołów

Miejskie

Chłopcy

3

17.10.2014

LA Sztafeta Łaziska Górne

Powiatowe

Dziewczęta
Chłopcy

4
10

03.12.2014

Szachy Ornontowice

Powiatowe

Chłopcy

4

17.12.2014

Mini koszykówka Paniowy

Miejskie

Dziewczęta

3

16.01.2015

Mini koszykówka Ornontowice

Baraż powiatowe

Dziewczęta

4

 

19.02.2015

Zawody narciarskie

Powiatowe

Dziewczęta
Chłopcy

5
7

19.02.2015

Mini siatkówka

Miejskie

Dziewczęta
Chłopcy

5
4

25.03.2015

Tenis stołowy

Miejskie

drużynowo

1

13.05.2015

Czwórbój LA

Powiatowe

Dziewczęta
Chłopcy

5
5

 

W ciągu roku szkolnego 2014/2015 następujący uczniowie brali udział w cyklu zawodów „CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE” zajmując następujące miejsca:


Poloczek Jakub

skok w dal
60 m

1
1

Bednarczyk Karol

skok w dal
60 m

1
1

Pakura Justyna

rzut p. palantową
300 m

2
2

Kurasz Paulina

skok w dal
60 m

4
3

Krzemień Bogusława

skok w dal
60 m

3
2

Kempny Weronika

skok w dal
60 m

4
4

 

 2 czerwca 2015 odbył się Finał Ogólnopolski CZWARTKÓW LA gdzie nasi uczniowie zajęli następujące miejsca


Poloczek Jakub

skok w dal
60 m

1
1

Bednarczyk Karol

skok w dal
60 m

1
1

Pakura Justyna

rzut p. palantową
300 m

2
3

Kurasz Paulina

skok w dal
60 m

3
2

  III miejsce w Miejskich Zawodach Sportowych  w „Igrzyska Młodych Olimpijczyków
-  Mikołaj Tomala i Kamila Rzepka kl. I a szkoła podstawowa oraz III miejsce drużyna
klas I-III szkoła podstawowa.

Osiągnięcia muzyczne

I miejsce  w VII Powiatowym Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej „Wiosna Nadzieja Radość”- Alicja Paruzel kl. I a szkoła podstawowa.

II miejsce  w VII Powiatowym Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej „Wiosna Nadzieja Radość”- Marta Mol kl. I b szkoła podstawowa.

Wyróżnienie w VII Powiatowym Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej „Wiosna Nadzieja Radość”- Zuzanna Przeliorz kl. I szkoła podstawowa

 i Magdalena Rożek. Kl. I gimnazjum.

Osiągnięcia plastyczne

II miejsce w II Edycji Ogólnopolskiego

   Konkursu  Plastyczno-Scenograficznego „ Żywe Obrazy” klasa III gimnazjum.

III miejsce w kategorii rysunek – malarstwo w V Powiatowym Konkursie „Przestrzenie Równoległe”- Aleksandra Tuszy kl. III gimnazjum.

Osiągnięcia inne

I miejsce w  VI Powiatowym   Konkursie Profilaktycznym „Wybieram Wolność”-

Wiktoria Śmieja i  Małgorzata Glid kl. II gimnazjum.

I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Gastronomicznym dla gimnazjum

„Master Chef” - Mateusz Skołud i Agnieszka Polak klasa II gimnazjum.

     II miejsce w mieście i V miejsce w powiecie w Konkursie Pożarniczy
„ Młodzież Zapobiega Pożarom” – Łukasz Copik kl. I gimnazjum.

III miejsce w Miejskim Konkursie Wiedzy „Mądra Głowa”-

Anna Comperlik kl. II szkoła podstawowa.

Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Recytatorskim – Agnieszka Lipnicka

kl. II szkoła podstawowa.

Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Cyklicznym Edyta Pierzchała kl. III gimnazjum.

I miejsce w V Powiatowym Konkursie Filmowym „Zakręćmy się „-

           Aleksandra Tuszy Natalia Cyrus , Natalia Lacheta ,Dominika Bujoczek,
Patryk Twardoch, kl. III gimnazjum i Małgorzata Prasoł – kl. IV szkoła podstawowa.

Półfinał Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego „Wielka Liga Czytelników etap wojewódzki w klasach I-III szkoła podstawowa – Filip Jałowy, Paweł Gruszka, Pakura Paweł .

Półfinał Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego „Wielka Liga Czytelników” etap wojewódzki w klasach IV- VI  szkoła podstawowa – Monika Grychtoł, Klaudia Żyszka , Bogumiła Krzemień.

Julia Matejko kl. V szkoła podstawowa  I miejsce w Powiatowym Konkursie Literackim.

Wiktor Jurkiewicz kl. IV szkoła podstawowa I miejsce w eliminacjach szkolnych do Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Mały OKR.

Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Poezji Dziecięcej, Julia Matejko kl. V szkoła podstawowa.

Aleksandra Jaromin kl. VI szkoła podstawowa IV miejsce w Powiatowym Konkursie Czytelniczym.

I miejsce w Powiatowym Konkursie „Szalone Liczby” kl. III Jakub Wieloch kl. III szkoła podstawowa

 

OSIĄGNIĘCIA  UCZNIÓW
W II SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

     język polski gimnazjum

 

 

Patrycja Rożek, Jadwiga Musioł

 

 

            - Jadwiga Musioł

 

      Agnieszka Czerner, Patrycja Rożek, Paulina Widera

 

    

Osiągnięcia  - język polski szkoła podstawowa

      1.   III miejsce w Powiatowym Konkursie   Pięknego Czytania. - Jakub Woźniak

    Osiągnięcia  - język niemiecki szkoła podstawowa

  1. V miejsce w IX Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego

„Der Globus” -  Arnold Wagner  

    Osiągnięcia  - język angielski szkoła podstawowa

1.  XIII miejsce w IX Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego  „ The Globe”
-  Arnold Wagner

  Osiągnięcia sportowe

III miejsce dziewcząt

              V miejsce dziewcząt

     Zawody powiatowe czwórbój  – IV miejsce chłopców
VI miejsce dziewcząt
Osiągnięcia plastyczne

          Konkursy plastyczne:
wyróżnienie - Justyna Kurek uczennica kl. II Gimnazjum ( I semestr)
w konkursie wojewódzkim pt.: „Udar mózgu”

 natomiast  Aleksandra Krzemień- wyróżnienie. Prace plastyczne wszystkich trzech uczennic  zostały zakwalifikowane  do wystawy pokonkursowej.

Angelika Pakura, Katarzyna Wyrobek, Jadwiga Musioł, Patrycja Rożek,    Agnieszka Czerner, Paulina Widera, Szymon Szymański .
Małgorzata Glid uczennica I klasy gimnazjum przeszła pozytywnie
egzamin    kwalifikacyjny  do pleneru „Młodych Artystów” ,
który odbędzie się w lipcu.
Aleksandra Tuszy uczestniczy w plenerze „Młodych Artystów” już po raz drugi.

      Osiągnięcia muzyczno - taneczne

1.      II miejsce w   IV Regionalny Konkurs  Piosenki Dziecięcej „Śpiewać  każdy  może” -
- Julia Kowol kl. III
2.   VI Powiatowy Festiwal Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej
”Wiosna  Nadzieja Radość „ -
I miejsce -  Magdalena Rożek kl. VI
II miejsce -  Julia Kowol kl. III
wyróżnienie : -Nikola Bujoczek  kl. III i Oliwia  Skrzypczyk kl. III

3.       W Młodzieżowym Festiwalu  Muzycznym o zasięgu powiatowym
- Nagroda  Pierwszego  Stopnia  dla – Małgorzaty Prasoł  kl. III
- Nagroda  Drugiego  Stopnia  dla  - Julii Kowol  kl. III
- Weroniki Krzykalskiej  kl.VI
-  Magdaleny  Rożek kl. VI

4.    II miejscew Powiatowym Konkursie  Regionalnym „Godomy po naszymu”
- Wiktoria Francug  i Monika Grychtoł z kl. III
5.  Wyróżnienie w XI Powiatowym  Konkursie Recytatorskim „Poezja  Dziecięca”
- Wiktor Jurkiewicz
6.      II miejsce  w VI Powiatowym Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej
„ Wiosna Nadzieja Radość”
- Angelika Pakura  i Karolina Wyrobek kl. III gim.

7.    III miejsce w Powiatowej Galii Tanecznejw Ornontowicach grupa taneczna –

-Aleksandra Tuszy , Natalia Lacheta , Wiktoria Sosna , Dominika Bujoczek,
Magdalena Rożek.[

8.   Wyróżnienie w VI Powiatowym Konkursie Profilaktycznym „Wybieram Wolność”

-Agnieszka Czerner, Jadwiga Musioł, Patrycja Rożek

Osiągnięcia matematyczne

1. W  Międzynarodowym Konkursie  Matematycznym „ Kangur”
Wyróżnienie - Artur Mucowski kl. III
2.  I miejsce w Powiatowym  Konkursie Matematycznym „Szalone Liczby”
- Paweł Koziołek

Osiągnięcia religijne

 

 

OSIĄGNIĘCIA  UCZNIÓW
W I SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

Osiągnięcia  -  język polski Gimnazjum

II miejsce W Powiatowym Konkursie  „Poezja i Literatura Rozliczeń z Wojną”-Wojciech Bienek

III miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim - Aleksandra Tuszy

Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Recytatorskim

Karolina Wyrobek

III miejsce w Regionalnym Konkursie „Godomy po Naszymu”

Patrycja Rożek, Jadwiga Musioł

III miejsce w X Turnieju Literackim „Zaduszki Literackie”

Jadwiga Musioł

II etap Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego

Jadwiga Musioł

II etap Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego - Paulina Widera

 

Osiągnięcia  - język polski Szkoła Podstawowa

 

        1.  Monika Grychtoł, Franzug Wiktoria kl.III
II miejsce w Powiatowym Konkursie Gwary Sląskiej  „ Godomy po naszymu”

        2.  Wojtek Rożek, Magda Rożek, Sebastian Kochut, Paweł Michalski kl VI
III miejsce w Powiatowym Konkursie Gwary Śląskiej  „ Godomy po naszymu”

 

Osiągnięcia sportowe

Miejskie zawody piłki nożnejV miejsce w mieście

Powiatowe zawody tenisa stołowego – I miejsce chłopców

    III miejsce dziewcząt

Powiatowe zawody szachoweI miejsce chłopców

V miejsce dziewcząt

 

Rejonowe zawody szachoweVI miejsce chłopców

Miejskie zawody piłki nożnejIV miejsce w mieście Zawody w Bilovcu –

II miejsce piłka siatkowa dziewcząt

IV miejsce piłka nożna chłopców

 Powiatowe zawody tenisa stołowegoIV miejsce chłopców

 VI miejsce dziewcząt

 

Powiatowe zawody szachoweIV miejsce chłopców i dziewcząt

Miejskie zawody piłki nożnejIV miejsce w mieście Zawody w Bilovcu – II miejsce piłka siatkowa dziewcząt

                                   IV miejsce piłka nożna chłopców                                                     

 Powiatowe zawody tenisa stołowegoIV miejsce chłopców

                  

Powiatowe zawody szachoweIV miejsce chłopców i dziewcząt

 

Osiągnięcia plastyczne

Wyróżnienie zdobyła Justyna Kurek uczennica kl. II Gimnazjum
w konkursie wojewódzkim pt.: „Udar mózgu”

Natomiast efektem ubiegłorocznej pracy artystycznej uczennicy kl. II gimnazjum
Aleksandry Tuszy było zakwalifikowanie się do udziału w Plenerze Młodych w Mikołowie.
Plener odbył się w wakacje 2013, nasza uczennica zaprezentowała dwie prace na płótnie.

Osiągnięcia religijne

XIX Konkurs Wiedzy Biblijnej dla szkól podstawowych „ Nawracajcie się bo Bliskie jest Królestwo Niebieskie”- do etapu międzyszkolnego zakwalifikowały się uczennice z klasy V  Krzemień Weronika, Salastowicz Roksana,

Żyszka Klaudia

 II miejsce w I Powiatowym Przeglądzie Jasełek „ Noc Cudu”

 


W  ROKU SZKOLNYM
2012/2013

Osiągnięcia  - językowe

I miejsce Aleksandra Tuszy kl. I gimnazjum w IX miejskim Turnieju* Listopadowe Zaduszki Literackie"

II miejsce Patrycja Rożek kl. II gimnazjum w IX miejskim Turnieju* Listopadowe Zaduszki Literackie"

III miejsce Marta Jałowiecka kl. III gimnazjum w IX miejskim Turnieju* Listopadowe Zaduszki Literackie"

III miejsce w kategorii "Wywiedzione ze Słowa"
Jadwiga Musioł kl. II gimnazjum VII Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy "Rozliczeń z Wojną"

II miejsce Aleksandra Tuszy kl. I gimnazjum w VII Powiatowym Konkursie Poetyckim "Rozliczeń z Wojną"

Wyróżnienie Agnieszka Czerner kl. II gimnazjum w VII Powiatowym Konkursie Poetyckim

I miejsce Patrycja Rożek, Paulina Widera, Jadwiga Musioł, Agnieszka Czerner kl. II gimnazjum w Powiatowym Konkursie Filmowym " Nakręć się na Eko"

8.I miejsce Jadwiga Musioł, Patrycja Rożek kl. II gimnazjum w Konkursie Regionalnym
" Po naszymu"

I miejsce w eliminacjach rejonowych Łukasz Gocal w kategorii WYWIEDZIONE ZE SŁOWA Ogólnopolski Konkurs Recytatorski OKR 2013

I miejsce w eliminacjach rejonowych Aleksandra Tuszy w kategorii Recytacja- Ogólnopolski Konkurs Recytatorski OKR 2013

11. I miejsce w Powiatowym Konkursie filmowym „Zakręćmy się”.
Agnieszka Czerner,  Patrycja Rożek, Paulina Widera, Jadwiga Musioł .

Dostanie się do finału Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego „Pewnego Razu na Dzikim Zachodzie”Agnieszka Czerner,  PatrycjaRożek, Paulina Widera, Jadwiga Musioł, Robert Czerner, Marcel Mazurek, Adam Wieczorek

III miejsce  Karolina Blot kl. V szkoła podstawowa w Powiatowym Konkursie Poezji Bożonarodzeniowej

Paulina Spyra i Anna Glid  kl. V szkoła podstawowa  - Konkurs z języka polskiego  z elementami historii ( uzyskały dużą liczbę punktów)

XII miejsce Arnold Wagner kl. V w VIII Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego „Der Globus”

Osiągnięcia taneczno-teatralne     

 III miejsce  w XV Powiatowym  Festiwalu Piosenki i Poezji Propagujący
Zdrowy Tryb Życia  „Krokus” Łaziska Górne przedstawienie pt:
„List do Nieba ” grupa integracyjna „INCOGNITO” -

        I miejsce w II Powiatowym Festiwalu „FIS-Mini Play Back Show
zespół taneczny „Venus  „ 

IV miejsce w II Powiatowym Festiwalu „FIS-Mini Play Back Show
zespół taneczny „ Crazy Gang „ 

 

Osiągnięcia sportowe

 

III miejsce w Turnieju piłki nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Premiera Donalda Tuska VIII miejsce chł. IX miejsce dz. w  Powiatowych  biegach sztafetowych Gimnazjum IV miejsce Wojtek Szczyrba w Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego Gimnazjum  V miejsce w Powiatowych  Zawodach  Szkół Podstawowych - Szachy III miejsce w  Miejskich  Zawodach  Piłki Siatkowej Dziewcząt  III miejsce chł. IV miejsce  dz. w  Powiatowych  zawodach  narciarstwa alpejskiego Szkoła Podstawowa IV miejsce dz. i V miejsce chł. w  Powiatowych  zawodach  narciarstwa alpejskiego Gimnazjum I miejsce w  Rejonowych  Zawodach  Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych I miejsce Jakub Woźniak i  III miejsce Szala Anna  w Wojewódzkich  Zawodach  Tenisa Stołowego VI miejsce w  Powiatowych  Zawodach  Gimnazjum LA <

Osiągnięcia plastyczne

I miejsce Monika Jaromin  kl. II szkoła podstawowa w Powiatowym Konkursie  ekologiczno-plastycznym  organizowanym przez Zakład Inżynierii w Mikołowie dla klas I-III „ Przygody Kaczorka Czyścioszka”  ilustracje do bajki

 

Wyróżnienie w kategorii:

- gimnazjum dla Szymona Szymańskiego i Katarzyny Szołtysek kl. II gimnazjum
- szkoła podstawowa klasy IV-VI Monika Salastowicz klasa IV Szkoła   Powiatowym Konkursie „ Stroik świąteczny”

 II miejsce Aleksandra Krzemień, Weronika Krzemień kl.VI szkoła podstawowa
w  Powiatowym Konkursie „Mali   konstruktorzy”  organizowany przez
SP nr 3 w Mikołowie

Wyróżnienie Katarzyna Szołtysek kl. II Gim. w Powiatowym Konkursie „Zabytki Europy”-  organizowany przez Gimnazjum nr 2 Mikołowie.

 

I miejsce Aleksandra Tuszy kl. I gimnazjum.

  II miejsce Patrycja Rożek II gimnazjum.
  III miejsce Dominika Bujoczek kl. I gimnazjum.
w Konkursie Miejskim –„Profilaktyka uzależnień”

 

Osiągnięcia muzyczne

Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Młodych Talentów „PIOSENKA W UNII EUROPEJSKIEJ”-  Weronika Krzykalska Kl III

 

II miejsce  Małgorzata Prasoł  kl. II szkoła podstawowa

w Powiatowym Konkursie Kolęd

Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Kolęd

    Julia Kowol kl. II
Nikola Bujoczek kl. II
Magdalena Rożek kl. V

WYRÓŻNIENIE SPECJALNE w Młodzieżowym Konkursie Muzycznym (najwyższa nagroda w tym konkursie) - Małgorzata Prasoł kl. II WYRÓŻNIENIE SPECJALNE w Młodzieżowym Konkursie Muzycznym  (najwyższa nagroda w tym konkursie) - Magdalena Rożek kl. V >WYRÓŻNIENIE PIERWSZEGO  STOPNIA w Młodzieżowym Konkursie Muzycznym  – Julia Matejko kl. III

 

Osiągnięcia dydaktyczne kl. II

 

II miejsce Julia Kowol kl. II w Międzyszkolnym Konkursie „Clever  Mind”

z języka angielskiego

II miejsce kl. II w Międzyszkolnym Konkursie ‘ Mądra Głowa” >III miejsce Julia Kowol kl. II w Międzyszkolnym Konkursie „ Macmillan Primary”

             języka angielskiego

III miejsce Artur Mucowski kl. II w Powiatowym Konkursie „Szalone Liczby”

 

 

W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

Osiągnięcia  - język polski w gimnazjum  

I semestr 2011/2012

Marta Jałowiecka kl. II gimnazjum – WYRÓŻNIENIE W POWIATOWYM KONKURSIE ” POEZJA I PROZA ROZLICZEŃ Z WOJNĄ”
Marta Jałowiecka kl. II gimnazjum – WYRÓŻNIENIE W MIEJSKIM TURNIEJU RECYTATORSKIM „ZADUSZKI LITERACKIE”
Bartłomiej Hadasik kl. III gimnazjum – II etap KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO z JĘZYKA POLSKIEGO.
Martyna Kampka kl. III gimnazjum – I miejsce w II KONKURSIE POWIATOWYM „O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI HENRYKA SIENKIEWICZA”
Dorota Lepich kl. III gimnazjum – I miejsce w II KONKURSIE POWIATOWYM „O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI HENRYKA SIENKIEWICZA”        

II semestr 2011/2012

Anna Bojdoł kl.II gimnazjum – I miejsce w rejonowym finale
57. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego  - kategoria Monodram - „Wywiedzione ze słowa”
Agnieszka Czerner  kl. I gimnazjum II miejsce w rejonowym finale
        57. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego 
Marta Jałowiecka klasa II gimnazjum -II miejsce w rejonowym finale
57.   Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego 
Anna Bojdoł kl. II- gimnazjum – Laureatka Wojewódzkiego
57. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
- kategoria Monodram - „Wywiedzione ze słowa”
Bartłomiej Hadasik kl. III gimnazjum – I miejsce w III Powiatowym Konkursie Literackim „Nie bez powabów jest ten straszny świat” – kategoria poezja
Patrycja Rożek kl. I gimnazjum – II miejsce w III Powiatowym Konkurs Literackim „Nie bez powabów jest ten straszny świat” – kategoria poezja
Maria Cyrus kl. I gimnazjum – wyróżnienie w III. III Powiatowym Konkurs Literackim „Nie bez powabów jest ten straszny świat” – kategoria proza
Marta Jałowiecka kl. II gimnazjum -  I miejsce w VI Powiatowym
Konkursie Recytatorskim Poezji – „Z uczuciami w tle”.

Bartłomiej Hadasik kl. III gimnazjum – wyróżnienie

                w XVI Ogólnopolskim Konkursie na   Pracę z Literatury – kategoria baśń

Bartłomiej Hadasik, Dominik Brożek, Łukasz Grygierek kl. III gimnazjum –
                I miejsce w II Powiatowym Konkursie Filmowym „Zakręćmy się”.
Łukasz Michalski, Dawid Ludwik, Michał Sporek – wyróżnienie
w II Powiatowym Konkursie Filmowym „Zakręćmy się”.
Paulina Widera, Agnieszka Czerner, Jadwiga Musiał, Patrycja Rożek,
Maria Cyrus – klasa I gimnazjum -– wyróżnienie w II Powiatowym Konkursie
Filmowym „Zakręćmy się”.

Osiągnięcia matematyczne

Aleksandra Tuszy zajęła III miejsce w VII Powiatowym Konkursie Matematycznym
dla szkół podstawowych.
Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur”
Bartek Hadasik – Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki
                                        III miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym
Jakub Tomala - Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur”

 

Osiągnięcia muzyczne

II miejsce w V Wojewódzkim Festiwalu Młodych Talentów - Julia Kowol 
III  miejsce w V Wojewódzkim Festiwalu Młodych Talentów – Adam Zuber 
I miejsce w IV Powiatowym Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej -  W. Krzykalska   
I miejsce w IV Powiatowym Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej -  M. Prasoł 
II miejsce w IV Powiatowym Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej – J. Kowol 
III miejsce w IV Powiatowym Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej – J. Matejko 
Wyróżnienie w IV Powiatowym Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej  - M. Rożek

 

Osiągnięcia taneczno-teatralne     
XIV Powiatowy  Festiwal Piosenki i Poezji Propagujący
Zdrowy Tryb Życia  „Krokus” Łaziska Górne przedstawienie pt:
„Choć człowieku coś ci powiem-w dżungli miasta”
grupa integracyjna „INCOGNITO” - I miejsce,

I Powiatowego Festiwalu „FIS-Mini Play Back Show
zespół taneczny „ Słoneczna Majorka „  - II miejsce

V Wojewódzkie Przeglądy Teatralne „Teatrałki”
grupa integracyjna „ INCOGNITO” - III miejsce

 II Powiatowy Konkurs Profilaktyczny „Nie daj się wkręcić”
Gimnazjum Orzesze –Zawada   -uczniowie zajęli VI miejsce

 

Osiągnięcia sportowe

Udział w eliminacjach miejskich do Mistrzostw Powiatu w piłce nożnej – IV miejsce
Mistrzostwa powiatu w narciarstwie alpejskim w Brennej
- III miejsce Nikodem Rzepka
   - VII miejsce Monika Rożek
  -   V miejsce chłopców w współzawodnictwie drużyny
Udział w zawodach „Potrafię kibicować” – III miejsce