__
| strona główna | Szkoła Podstawowa nr 12 Mikołów - Bujaków * ul. Szkolna 1 * 43-196 Mikołów* TEL: 32 23 55 597 * E-mail: sekretariat@sp12.mikolow.eu |

 

Szkoła Podstawowa

Klasa Va

Wychowawca - mgr Agnieszka Krzysztofik
Klasa liczy 15 uczniów

4a

Soblówka 3-5.04.2019

Klasy piąte wspólnie wyjechały na trzydniową wycieczkę do przysiółka Soblówka w gminie Ujsoły.

zobacz film

Rycerzowa

Rycerzowa

Rycerzowa

 

 

Wycieczka do Ojcowa

7 czerwca klasy IV udały się na wycieczkę do Ojcowa.

ojców

ojców

Śniadanie na trawie

zobacz film

śniadanie

klasa 7 - organizator

śniadanie

klasa 4b - współorganizator

śniadanie

śniadanie

klasa 3b

śniadanie

klasa 2

śniadanie

klasa 3a

śniadanie

klasa 6

śniadanie

śniadanie

klasa 3b

śniadanie

klasa 4a

śniadanie

klasa 1

śniadanie

śniadanie

śniadanie

klasa 5

śniadanie

Nauka jazdy na rolkach

Nauka jazdy na rolkach :-) dzieci poznały prawidłową postawę, jak utrzymywać równowagę, powstanie po upadku, jazda przodem o raz podstawy hamowania. Zapoznały się z podstawami freestyle slalomu i poznały pierwszy trik jakim jest fish

Marlena Stephen

rolki

rolki

rolki

 

Pierwsza pomoc

Na lekcjach wychowania fizycznego klasy IV poznają tajniki pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.
Uczniowie poznali już zasady resuscytacji krążeniowo- oddechowej. Wiedzą jak dbać o zdrowie i życie
swoje oraz innych. Potrafią ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Doskonale znają numer ratunkowy
i dokładnie wiedzą jakie informacje należy podać ;-)

Marlena Stephan

pierwsza pomoc

pierwsza pomoc

pierwsza pomoc

pierwsza pomoc

 

Rok szkolny 2017 / 2018

Zajęcia terenowe z przyrody

przyroda

przyroda

przyroda

przyroda

Zajęcia z mikroskopami

Na lekcjach przyrody poznaliśmy nowy przyrząd jakim jest mikroskop. Dzięki gotowym preparatom zobaczyliśmy czerwone krwinki, drożdże, aparaty szparkowe liścia i wiele innych.

mikroskop

mikroskop

mikroskop

mikroskop

 

Rok szkolny 2016 / 2017

Wycieczka klas 3 - 5 maja

Przedłużając sobie majowy weekend, klasy trzecie wyruszyły na wycieczkę do Zabrza. Najpierw, zużyły wszelką możliwą energię skacząc na trampolinach, a później odwiedziły Park 12C. W parku zaobserwowaliśmy mnóstwo ciekawych eksperymentów, próbowaliśmy uciec z kamiennego labiryntu, a nawet mogliśmy zostać zegarem słonecznym! Potem braliśmy udział w warsztatach BajtelGruba, która skradły nasze serca: warsztaty angażowały całą grupę i ukazywały jak ciężka jest praca górnika, a także jak istotna jest praca zespołowa. Każdy mógł robić co innego: jedni sypali "węgiel" do wagoników, inni je przeciągali, następni wrzucali na taśmę, która poruszała się dzięki temu, że jeszcze inni pedałowali na rowerach. Kolejni musieli wsypać "węgiel" do wiaderka-windy, gdzie znów z pomocą pedałujących kolegów, wiaderko wędrowało z dołu - na górę. Tam już tylko należało je przesypać do wagonika, wagonik odstawić i już, wydobycie jak się patrzy! Takie wycieczki polecamy każdemu.

Magdalena Bieszke

12c

12c

12c

12c

12c

12c

 

Wycieczka klasy I i 3a do teatru.

Za nami dzień pełen przygód. Z okazji Dnia Chłopaka, dwie klasy postanowiły opuścić szkolne mury i dać porwać się przygodzie. Na początku zwiedziliśmy wystawę "Morskich gigantów"- niektóre były bardzo przerażające i chciały nas pożreć! Na szczęście im się nie udało, więc spokojnie udaliśmy się do McDonalda. Tam nabraliśmy dużo siły i udaliśmy się do teatru na spektakl "Najmniejszy samolot świata", który był pięknym i pouczającym widowiskiem. Po spektaklu, jedna z aktorek, pokazała nam teatr od kuchni: zobaczyliśmy kulisy, garderobę, charakteryzatornię, poznaliśmy rolę inspicjenta i suflera. Zobaczyliśmy smacznie wyglądające dekoracje oraz odwiedziliśmy krawcowe, które pokazały nam jak dużą pracę trzeba wykonać, żeby z projektu powstał kostium. To była dla nas bardzo wartościowa wycieczka.

Magdalena Bieszke

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

Początki w 3a.

Wrzesień upłynął nam na rozbudzaniu umysłów z wakacyjnego snu. Poznaliśmy rośliny, które uprawia się na polu, zrobiliśmy własne traktory i słoneczniki. Obchodziliśmy także dzień Chłopca - dziewczynki z tej okazji, wręczyły chłopcom własnoręcznie przygotowane zakładki do książki. Chłopcy byli bardzo zaskoczeni!:)
Z okazji urodzin Andrzeja, nasza klasa zamieniła się w przyjazne stworki, które były tak miłe, że napisały za nas kartkówkę z matematyki. A później poszły szaleć na korytarz! Pewna zwariowana żabka, grała nawet w klasy! Czekamy aż stworki odwiedzą nas znów!

początki

początki

początki

początki

początki

początki

początki

początki

Dzień Kropki w klasie 3a

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. W tym dniu, który uczył nas wiary we własne możliwości, wszystko było zakropkowane. Każdy uczeń narysował swoją, wyjątkową i niepowtarzalną KROPKĘ. Poznaliśmy także język, który bez kropek by nie istniał - język Braill'a. Każdy mógł spróbować swoich sił w pisaniu i odczytywaniu języka dla niewidomych. Nie była to sprawa łatwa- czasem potrzeba było pomocy innych, żeby chociaż trafić w kartkę, a co dopiero w wypukłe kropki! Na koniec każdy otrzymał wyjątkowy certyfikat uczestnictwa w tym magicznym dniu, na którym każde imię napisane było Braill'em. Każda kropka ma znaczenie! Prawda ...?

kropka

kropka

kropka

kropka

kropka

 

SPARTAKIADA 2016

zobacz film

W miniony wtorek, klasa IIa wraz z rodzicami wzięła udział w SPARTAKIADZIE.  Uczestnicy zostali podzieleni na trzy drużyny: Mandarynki, Waleczne Smoki oraz Niebieskie Bestie.  Zabawa obfitowała w wiele wyczerpujących konkurencji sportowych, na szczęście po nich mogliśmy zjeść pyszne kiełbaski. Za rok robimy powtórkę!

sparta

sparta

sparta

sparta

sparta

sparta

26 kwietnia uczennice naszej szkoły wzięły udział
w VIII  POWIATOWYM  FESTIWALU
TWÓRCZOŚCI  DZIECIĘCEJ  I MŁODZIEŻOWEJ
„Wiosna, nadzieja i radość”
Laureatkami II miejsca w kategorii śpiew solowy zostały:
Laura Ochojska z kl. II b oraz  Alicja Paruzel z kl. II a
Wyróżnione w tej samej kategorii zostały:
Marta Mol   i  Zuzanna Przeliorz z kl. II b.

W kategorii taniecwyróżnienie zdobyły:
Monika Grychtoł  i Emilka Jarek z kl. V
oraz grająca na fortepianie Alicja Jarek  z kl. III g.
Elżbieta Gabryś,  Katarzyna Hadasik

gala

gala

gala

 

Dzień kwiatka w klasach 1-3 SP - 28 kwiecień

zobacz film

kwiatek

kwiatek

kwiatek

kwiatek

kwiatek

kwiatek

kwiatek

kwiatek

kwiatek

kwiatek

kwiatek

kwiatek

 

Skarby Ziemi- węgiel w 2a

26 kwietnia dwie klasy drugie miały okazję wspólnie poznać największy skarb Ziemi Śląskiej - węgiel. Na zajęciach dowiedzieliśmy się jak powstaje węgiel i czemu służy, oglądaliśmy różne przedmioty z niego wykonane, a także zapoznaliśmy się z pracą górnika. Największą atrakcją było jednak malowanie węglem. Planowo po kartce, jednak niektórym lepiej malowało się własne buzie! Mamy nadzieję, że takie wspólne lekcje będą zdarzały się częściej!

skarby ziemi

skarby ziemi

skarby ziemi

skarby ziemi

 

KONKURS "Wielkanocne jajo"

Dzisiejszego dnia naszą klasę odwiedził kierownik sklepu Leroy Merlin, wraz z pracownikami, aby wręczyć nagrodę za zajęcie II miejsca w konkursie na Wielkanocne Jajo. Oprócz bonu do sklepu, otrzymaliśmy też całe wiadro cukierków! Jesteśmy bardzo najedzeni i bardzo dumni!

jajo

jajo

 

W dniach od 21 do 23 marca w ramach godzin wychowawczych odbyły się śniadania wielkanocne

wielkanoc

wielkanoc

wielkanoc

Pierwszy Dzień Wiosny

zobacz film

Klasy 1-3 SP oraz klasa 5SP pożegnały zimę i przywitały wiosnę!

razem

Uroczyste spalenie Marzanny odbyło się przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną Bujakowa pod czujnym okiem sołtysa Antoniego Pucher.

wiosna

wiosna

wiosna

wiosna

wiosna

wiosna

wiosna

wiosna

A oto dowody, że wiosna już nadeszła!

wiosna

wiosna

KONKURS: "WIELKANOCNE JAJO"

Klasa II a bierze udział w konkursie na "Wielkanocne jajo", organizowanym przez sklep Leroy Merlin w Mikołowie.

O wygranej decydują klienci sklepu: każdy klient, kupując dowolny produkt, będzie mógł zabrać kartę do głosowania i oddać głos na wybrane jajo (należy pamiętać o wpisaniu numeru paragonu na karcie do głosowania).
Bardzo prosimy o głosy na pracę naszej klasy, a także zachęcanie rodziny i znajomych do głosowania na jajko numer 5.

Głosowanie odbywa się w dniach od 12.03 - 22.03.

Za wszelkie głosy serdecznie dziękujemy!

jajko

jajko

jajko

 

MUZYCZNE INSPIRACJE!

film

Zeszły tydzień w Naszej klasie minął śpiewająco! Od poniedziałku poznawaliśmy świat muzyki. Zapoznaliśmy się z dorobkiem F. Chopina, graliśmy na udawanym fortepianie (który był naszą notatką z lekcji), a na koniec zrobiliśmy własne gitary. Jak prawdziwi muzycy daliśmy nawet koncert paniom z sekretariatu. W dodatku, dzięki uprzejmości koleżanki ze starszej klasy, wysłuchaliśmy prawdziwej gry na pianinie! To było najlepsze podsumowanie tego tygodnia.

muzyczne inspiracje

muzyczne inspiracje

muzyczne inspiracje

muzyczne inspiracje

8.02 - Zimowy Wieczorek Poetycki

Za nami drugi już Wieczorek Poetycki- tym razem w zimnym (przynajmniej z nazwy) nastroju. Coraz piękniej wychodziła nam recytacja wierszy. Niektórzy - jak prawdziwi aktorzy- używali nawet rekwizytów! Po ciężkiej pracy, jaką jest występ przed szeroką publicznością, zabraliśmy się za lepienie bałwana. Oczywiście, brak śniegu nie jest dla nas żadną przeszkodą! Skoro nie można naturalnie, użyliśmy surowców wtórnych: z 350 plastikowych kubeczków i z ok. 1000 zszywaczy, stworzyliśmy bałwana Olafa, który może wytrwać z nami do lata. DLa II a nie ma rzeczy niemożliwych!

olaf

olaf

olaf

olaf

olaf

Tłusty Czwartek

Z okazji czwartkowego pączkowego dnia, całą naszą klasą postanowiliśmy "upiec" bardzo nietypowe pączki. Z papieru zrobiliśmy takie, które wyglądały jak prawdziwe! Aby wzbudzić jeszcze większe zaufanie konsumenta, posypaliśmy je prawdziwym cukrem pudrem (przy okazji zjedliśmy go całe mnóstwo). Później już tylko częstowaliśmy nimi innych, czekając aż ktoś je zje. Nabranych było wieeelu, nawet wśród nauczycieli! Ale ciiii, nie powiemy Wam kto!:) Uważajcie, za rok możemy przyjść do Was!

pączek

pączek

pączek

pączek

Bałwanki w II a

Dziś wykonaliśmy prezenty dla Babci i Dziadka z okazji zbliżającego się ich święta. Bałwanki przysporzyły wszystkim duużo radości i satysfakcji z wykonanej pracy. Tylko niektórym będzie teraz ciężko się z nimi pożegnać...

bałwanek

bałwanek

bałwanek

bałwanek

bałwanek

bałwanek

Śniegowy eksperyment w klasie IIa

Dzisiejszego dnia w Naszej klasie wykonaliśmy śniegowy eksperyment. Zadaliśmy sobie dwa pytania: czy śnieg przy ulicy jest brudniejszy od śniegu oddalonego od samochodów? Czy taki śnieg, który leży daleko od drogi (na boisku szkolnym), jest całkiem czysty? O ile pierwsze pytanie nie sprawiło nikomu problemu (każdy wiedział, ze śnieg przy ulicy będzie brudny od spalin), o tyle z drugim  był juz kłopot. Niektórzy przyznali, że nieraz jedzą śnieg, bo przecież jest śnieżnobiały! Musieliśmy się przekonać, jak to jest.
Zapakowaliśmy śnieg w słoiki, zanieśliśmy do klasy i poczekaliśmy, aż stopnieje. Następnie, przelaliśmy przez gazę powstałą wodę do innego słoika. Porównaliśmy gazy i okazało się, że śnieg przy ulicy jest bardzo, bardzo brudny, zdecydowanie brudniejszy niż ten ze szkolnego boiska, jednak ten drugi też nie jest całkiem czysty! Obie gazy były brudne. Nasi klasowi śniegożercy byli w szoku i stwierdzili, że już nigdy nie wezmą śniegu do ust.

eksperyment

eksperyment

eksperyment

Nowy Rok w klasie IIa

Pierwszego, szkolnego dnia w 2016 klasa IIa uczciła nadejście Nowego Roku. Zapaliliśmy zimne ognie, a później przy wirtualnym pokazie fajerwerków, wypiliśmy pysznego szampana.
Życzymy wszystkim SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

Nowy Rok

Nowy Rok

Klasowa wigilia - 22 grudzień 2015

opłatek

opłatek

opłatek

opłatek

klasy 2

klasa 2a, klasa 2b

świąteczne drzwi do klas 2a i 2b

drzwi do klas 2

Tworzenie kartek świątecznych na zajęciach komputerowych - 17 grudzień

kartki

kartki

kartki

kartki

kartki

kartki

kartki

kartki

kartki

kartki

kartki

16 listopad -Jesienny Wieczorek Poetycji w llasie 2a

Jesienny Wieczorek Poetycki w klasie IIa Dzisiejszego dnia odbył się pierwszy wieczorek poetycki w klasie IIa. Najpierw, po uroczystym przywitaniu, przy dźwiękach "Jesieni" Vivaldiego uczniowie prezentowali przygotowane wcześniej wierszyki związane z obecną porą roku. Po tej -oficjalnej części- zabraliśmy się za krojenie i degustację owoców. Nie wszystkie były dobrze znane-  np. pomelo, mango czy granat (który z powodu nazwy budził duże obawy). Na końcu zrobiliśmy najpyszniejszą sałatkę owocową na świecie!

wieczorek

wieczorek

wieczorek

wieczorek

wieczorek

wieczorek

wieczorek

Lokomotywa Juliana Tuwima w wykonaniu klasy 2a - 29 października

zobacz film

lokomotywa

 

Dzień kapelusza - 6 października 2015

kapelusz

Szkolne podchody w 2a

W celu sprawdzenia, czy uczniowie pamiętają jeszcze szkolne pomieszczenia, w drugim tygodniu września bawiliśmy się w podchody. Na końcu czekała nagroda!

klasa 2a

2a

2a

2a